fot. pixabay.com

Szefowa KAS zachęca, by jak najwięcej spraw załatwiać online

Jak najwięcej spraw z urzędem skarbowym załatwiajmy online, a jeśli wizyta w urzędzie jest konieczna umawiajmy się na nią z wyprzedzeniem przez internet lub telefonicznie – zaapelowała szefowa Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska.

Jak zauważyła rzecznik prasowa KAS Anita Wielanek, urzędy skarbowe realizują swoje zadania tak jak dotychczas. Zachęciła jednak, by ze względu na bezpieczeństwo korzystać ze zdalnych form kontaktu. Według niej wiele spraw z zakresu podatków i cła można załatwić online bez wychodzenia z domu. W przypadku, gdy trzeba przyjść do urzędu, można wcześniej zarezerwować wizytę na stronie podatki.gov.pl lub telefonicznie.

„Obecna sytuacja epidemiczna wymaga od Krajowej Administracji Skarbowej, aby zapewnić klientom i pracownikom jak największy komfort załatwiania spraw urzędowych przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa. Apeluję, by jak najwięcej spraw załatwiać online, zwłaszcza że możliwości w tym zakresie są naprawdę szerokie” – mówiła, cytowana w komunikacie, szefowa KAS Magdalena Rzeczkowska.

„Jeśli jednak jest konieczna wizyta w urzędzie, umawiajmy się na nią z wyprzedzeniem przez internet lub telefonicznie. Dzięki temu skutecznie zadbamy o bezpieczeństwo swoje i innych” – dodała Magdalena Rzeczkowska.

Zgodnie z komunikatem, na stronie podatki.gov.pl/usługi-online przedsiębiorcy i wszyscy podatnicy w jednym miejscu znajdą m.in. linki do elektronicznych zeznań podatkowych, zaświadczeń, jednolitego pliku kontrolnego (JPK), wniosków o ustanowienie i odwołanie pełnomocnika czy karty podatkowej. Podatnik, który nie znajdzie interesującej go sprawy, może napisać pismo ogólne do urzędu przez ePUAP i podpisać je profilem zaufanym lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

„Sprawne rozliczanie podatków lub korekty bez wizyty w urzędzie skarbowym umożliwiają również znane e-usługi Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), czyli Twój e-PIT i e-Deklaracje, dostępne na podatki.gov.pl. Więcej informacji na temat rozliczeń znajduje się na stronach internetowych poszczególnych izb administracji skarbowych i urzędów skarbowych” – zaznaczono.

Poinformowano, że informacji podatkowych i celnych przez telefon udziela także Krajowa Informacja Skarbowa: 22 330 03 30 (z telefonów komórkowych), 801 055 055 (z telefonów stacjonarnych), +48 22 330 03 30 (z zagranicy) od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00.

Aby otrzymać informację na temat cła lub podatków na adres e-mail, należy zadać pytanie korzystając ze strony podatki.gov.pl.

„W wyjątkowych sytuacjach, w których nie możesz załatwić sprawy przez e-usługi, możliwa jest wizyta w urzędzie skarbowym – pod warunkiem jej wcześniejszego umówienia. Wizytę w urzędach skarbowych można umawiać telefonicznie pod numerami urzędów skarbowych, które są dostępne na ich stronach internetowych” – poinformowano.

KAS przypomina, że aktualnie w województwach podlaskim, wielkopolskim, śląskim, opolskim, dolnośląskim, lubuskim i warmińsko-mazurskim można korzystać z nowej usługi, która umożliwia umówienie wizyty za pomocą elektronicznego formularza dostępnego na podatki.gov.pl. W tych województwach od 9 listopada wizyta w urzędzie będzie możliwa wyłącznie po internetowej lub telefonicznej rezerwacji.

W pozostałych województwach nowa usługa, która umożliwia umówienie wizyty za pomocą elektronicznego formularza na podatki.gov.pl, zostanie uruchomiona 16 listopada. Będzie można umawiać się na wizytę w terminie począwszy od 17 listopada. Do tego czasu wizytę można umówić wyłącznie telefonicznie.

„Klienci będą przyjmowani z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Prosimy o stosowanie się do zaleceń zamieszczonych w siedzibach urzędów” – dodano w komunikacie.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl