fot. twitter.com/KAS_GOV_PL

Podkarpackie: Udaremniony przemyt papierosów na polsko-ukraińskiej granicy

Podkarpaccy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z pomocą labradorki Luny udaremnili przemyt ponad pół tysiąca paczek papierosów, które próbował wwieźć do kraju 39-letni Polak. Kontrabanda ukryta była w zbiorniku paliwa auta, którym podróżował mężczyzna.

Jak poinformowała w czwartek rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska, do próby przemytu doszło na przejściu granicznym w Budomierzu.

„Funkcjonariusze KAS skierowali do szczegółowej kontroli samochód osobowy na polskich numerach rejestracyjnych. W kontroli pomagała labradorka Luna, dzięki której funkcjonariusze dotarli do miejsca ukrycia nielegalnego towaru” – dodała.

Edyta Chabowska podkreśliła, że 588 paczek papierosów schowanych było w przerobionym zbiorniku paliwa.

„Dotarcie do papierosów wymagało demontażu zbiornika” – zaznaczyła.

Oprócz przepadku towaru, podejrzanemu o przemyt mężczyźnie grozi także konfiskata samochodu, w którym dokonano przeróbek konstrukcyjnych.

Jak powiedziała Edyta Chabowska, labradorka specjalizująca się w wykrywaniu wyrobów tytoniowych na podkarpackim odcinku polsko-ukraińskiej granicy pracuje od 6 lat.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl