Francja zdecyduje o tzw. związkach homoseksualnych

Dziś francuskie Zgromadzenie Narodowe zagłosuje nad ustawą legalizująca tzw. małżeństwa osób tej samej płci. Projekt daje także możliwość adopcji dzieci.

Wynik jest niemal pewny – ustawa zostanie przyjęta ponieważ Partia Socjalistyczna, która popiera to prawo ma większość w parlamencie.

– Katolicy, muzułmanie i ludzie nie wierzący, stają na wysokości zadania. Te protesty są ciągle obecne – szczególnie w Paryżu. Są także zaplanowane na przyszły czas, żeby jednak ci od których to zależy byli w jakiś sposób poinformowani, że wszyscy się z tym nie zgadzamy. 5 maja szykuje się wielka manifestacja w Lyonie. W Paryżu oczywiście 26 maja, w Dzień Matki, będzie można również zamanifestować swoje niezadowolenie. Natomiast dramatyczne w tym wszystkim jest to – o czym warto pamiętać, o czym warto mówić  – wszyscy się domagają demokracji. Pan prezydent, rząd francuski, wszyscy posłowie –  z wyjątkiem katolików, czy tych wszystkich którzy są przeciwko prawu małżeństwa dla wszystkich – powiedział ks. Tadeusz Śmiech z Francji.

We Francji geje i lesbijki mogą już zawierać od 1999 roku rejestrowane związki partnerskie, tzw. PACS. Legalizowane są związki nieformalne między dwojgiem ludzi bez względu na płeć; dają takim parom w wielu dziedzinach prawa identyczne z tymi, które mają małżeństwa heteroseksualne, jak rozliczanie się z fiskusem czy dziedziczenie.

 

Wypowiedź ks. Tadeusza Śmiecha:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl