fot. flickr.com

Francja: Na południu strażacy walczą z pożarami lasów

Z gwałtownymi pożarami walczy dziś ponad 300 strażaków w rejonie Montpellier, na południu Francji – poinformowała agencja AFP. Spłonęło już ponad 50 ha lasów. Walkę z żywiołem utrudnia wiatr.

Ogień od czwartku wieczór trawi lasy w departamentach Herault i Gard, a ze względu na przedłużającą się poważną suszę pożary te stanowią „ogromne zagrożenie” – napisała francuska agencja prasowa.

W Herault spłonęło już ok. 50 ha lasów. Istnieje obawa, że pożar obejmie złomowisko pojazdów w Saint-Jean-de-la-Blaquiere, ok. 50 km na północny zachód od Montpellier. Strażacy gaszą pożar m.in. przy użyciu śmigłowców.

Drugie ognisko gwałtownego pożaru lasów znajduje się pod Nimes (departament Gard); spłonęło tam 1,5 ha, ale, jak podkreśliła straż pożarna, operacja gaszenia jest utrudniona z powodu wiatru.

Pożar wybuchł również w Beaucaire (departament Gard), gdzie płonęły cztery samochody, a ogień rozprzestrzenił się na dom – lekkie obrażenia odniosło dwóch jego mieszkańców. W inny miejscu tej samej miejscowości spłonęło 10 ha terenów porośniętych roślinnością oraz inny dom mieszkalny.

PAP/RIRM

drukuj