fot. PAP/Piotr Nowak

Min. A. Adamczyk: Oddając do użytku obwodnicę Ryk, przybliżamy Lublin do Warszawy

Oddając liczącą 15 km obwodnicę Ryk w ciągu trasy ekspresowej S17, przybliżamy Lublin do Warszawy – powiedział dziś minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas uroczystości włączenia trasy do sieci dróg.

„Przybliżyliśmy Lublin do Warszawy w czasie przejazdu. (…) To niezmiernie ważne, że w chwili obecnej użytkownicy korzystają z bardzo bezpiecznej, przewidywalnej i komfortowej drogi. Kolejne odcinki są w budowie” – powiedział minister Adam Adamczyk.

„Polskie drogi muszą być coraz bardziej bezpieczne. Polskie drogi muszą być coraz bardziej komfortowe, coraz bardziej przewidywalne, jeśli chodzi o czas przejazdu. To jest nasz obowiązek wobec wszystkich Polaków, którzy tego oczekują. Polakom to się po prostu należy” – dodał.

Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, obwodnica pozwoli w niecałe dziesięć minut ominąć Ryki, korzystając z nowego odcinka S17 pomiędzy węzłami Ryki Północ i Skrudki. Do tej pory przejazd przez to miasto w godzinach szczytu trwał co najmniej dwa razy dłużej.

To już czwarty odcinek S17 oddany w tym roku do ruchu. Tym samym kierowcy będą mieli do dyspozycji blisko 140 km dwujezdniowej trasy od początku obwodnicy Garwolina do końca obwodnicy Piask.

GDDKiA przypomniała, że w tym roku w ciągu drogi S17 przed wakacjami kierowcy skorzystali z 13-kilometrowego odcinka pomiędzy węzłami Skrudki i Kurów Zachód. Z kolei 4 lipca oddano do ruchu kolejne 30 km, czyli dwa odcinki realizacyjne od końca obwodnicy Garwolina do Gończyc i dalej do granicy województw mazowieckiego i lubelskiego (o łącznej długości 25,2 km) wraz z 5-kilometrowym fragmentem kolejnego odcinka do węzła Ryki Północ gdzie kierowcy zjeżdżali na stary przebieg DK17.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl