Francja: kolejny atak więźnia na strażników

Francuskie media podają informacje o kolejnym groźnym ataku więźnia na strażników. Mężczyzna miał krzyczeć przy tym „Allah Akbar”. Dwóch pracowników służby więziennej z obrażeniami trafiło do szpitala.

Prokurator potwierdził, że we francuskim więzieniu w Borgo osadzony zaatakował nożem dwóch strażników. Obaj zostali ranni. Mężczyźni zostali przewiezieni do lokalnego szpitala. Francuska prasa pisze, że ze wstępnych ustaleń wynika, iż agresor był zradykalizowanych islamistą.

To już kolejny atak na strażników we francuskich więzieniach w krótkim czasie. Na początku tego tygodnia inny więzień ranił siedem osób. Kilka dni wcześniej strażników zaatakował odsiadujący wyrok we francuskim zakładzie karnym niemiecki islamista. Po tych zdarzeniach doszło do protestów strażników więziennych, którzy coraz bardziej obawiają się o swoje bezpieczeństwo podczas wykonywania obowiązków służbowych.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl