Dr Czesław Sudewicz laureatem Nagrody im. Sługi Jerzego Ciesielskiego

Emerytowany lekarz i aktywny działacz pro-life Czesław Sudewicz z Białej Podlaskiej otrzymał Nagrodę im. Sługi Jerzego Ciesielskiego. Wyróżnienie to co roku przyznawane jest w Krakowie przez Fundację Źródło. Otrzymują je osoby, które aktywnie działają na rzecz umacniania rodzin.

Tegoroczny laureat nagrody to specjalista chorób wewnętrznych i reumatologii. Od początków swojej działalności zawodowej zajmuje się obroną życia nienarodzonych. W tym temacie organizował kursy, prelekcje i wykłady.

Dr Czesław Sudewicz podkreślił, że Nagroda im. Sługi Jerzego Ciesielskiego jest dla niego cenniejsza niż wszystkie inne odznaczenia państwowe, bo – jak powiedział – pochodzi ze środowiska katolickiego.

– Ta nagroda jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Naprawdę się cieszę, także cała moja rodzina: 5 dzieci i 15 wnucząt, ponieważ jest to nagroda od środowiska katolickiego, do którego należymy. Dla mnie jest to ważniejsza nagroda niż wszelkie odznaczenia państwowe – zaznaczył Czesław Sudewicz.

Nagroda im. Sługi Jerzego Ciesielskiego przyznawana jest od 1997 r. Jej patronem jest sługa Boży Jerzy Ciesielski – ojciec rodziny i działacz pro-life.

Wśród laureatów nagrody są m.in. senator Jan Maria Jackowski, Dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, ks. bp Stanisław Stefanek i europoseł Marek Jurek.

W ubiegłym roku wyróżnienie Fundacji Źródło otrzymał Lech Polakiewicz, inicjator „Audycji dla małżonków i rodziców” w Radiu Maryja.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl