1 grudnia paryskie obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę

1 grudnia br. Polacy będą obchodzić stulecie odzyskania niepodległości w katedrze Notre-Dame w Paryżu – poinformował PAP rektor Polskiej Misji Katolickiej ks. Bogusław Brzyś. Podczas uroczystości odbędzie się m.in. inauguracja Kaplicy Polskiej z Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej.

Rektor w przekazanym PAP komunikacie zaprasza wszystkich rodaków oraz przyjaciół na wspólne, narodowe świętowanie stulecia odzyskania niepodległości do katedry Notre-Dame.

„Wdzięczni za wolność i niepodległość oraz za tych, którym je zawdzięczamy, wypełnijmy przed Bogiem i historią święty obowiązek dziękczynienia i pamięci” – napisał w komunikacie ks. Bogusław Brzyś.

Rektor Polskiej Misji Katolickiej we Francji podkreślił, że rok 2018 jest dla nas czasem narodowego dziękczynienia za 100 lat odzyskanej na nowo niepodległości Polski.

„Z tej okazji Polska Misja Katolicka we Francji we współpracy z Ambasadą Rzeczypospolitej Polskiej organizuje centralne uroczystości jubileuszowe. Odbędą się one w sobotę 1 grudnia o godz. 15.00 w katedrze Notre-Dame w Paryżu. Mszy świętej będzie przewodniczył przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i metropolita poznański ks. abp Stanisław Gądecki. Kościół francuski będzie reprezentowany przez księdza kardynała André Vingt-Trois” – poinformował.

Dodał, że swój udział potwierdził również delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji ks. bp Wiesław Lechowicz.

„Ważnym momentem uroczystości będzie inauguracja Kaplicy Polskiej z Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej w katedrze Notre-Dame, ofiarowanej przez ojców Paulinów z Jasnej Góry” – podkreślił rektor Polskiej Misji Katolickiej.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl