„Foreign Policy”: Polska opozycja powinna winić samą siebie

Amerykański dwumiesięcznik „Foreign Policy” napisał krytycznie o opozycji w Polsce. Tytuł artykułu brzmi: „Polska opozycja powinna winić samą siebie”.

Autorzy oceniają sytuację po wyborach samorządowych. Jak czytamy w internetowym wydaniu, „polscy liberałowie powinni przestać atakować rząd i zacząć twardo patrzeć w lustro”.

Ich zdaniem sukces Platformy Obywatelskiej w dużych miastach wydaje się wynikać raczej z wrogości do Prawa i Sprawiedliwości niż z entuzjazmu dla innych możliwości. Dodają, że na wsi wielu wyborców PSL przeszło na stronę PiS.

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik podkreśla, że opozycja powinna się zapoznać z tą analizą.

Ona jest prawdziwa. Opozycja w ciągu ostatnich trzech lat nie stworzyła żadnej narracji poza narracją anty-PiS. Z kretesem przegrali wybory samorządowe – z kretesem, bo to była miażdżąca wygrana PiS. Żadne ugrupowanie od czasu, kiedy są wybory do sejmików nie wygrało z taką przewagą. Również w powiatach. W artykule jest ciekawe zdanie: „Niech spojrzą w lustro na siebie, jako opozycja, to wtedy wszystko będą wiedzieli” – wskazuje Michał Wójcik.

Zjednoczona Prawica w tegorocznych wyborach odniosła zdecydowane zwycięstwo na poziomie sejmików wojewódzkich. Samodzielną większość ma w sześciu regionach. W kolejnych szuka koalicjantów. PO i Ludowcy wykluczyli taką współpracę.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl