Firmy ubezpieczeniowe sprawdzą historię mandatów i punktów karnych

Od dziś firmy ubezpieczeniowe mogą pozyskiwać dane na temat historii mandatów oraz punktów karnych swoich klientów. Stawki za OC mają być powiązane z wykroczeniami kierowców, co może oznaczać ich wzrost. Zmiany wynikają z nowelizacji ustawy prawo o ruchu drogowym, która od nowego roku chociażby zwiększyła wysokość grzywny w postępowaniu mandatowym.

Zakłady ubezpieczeniowe, na podstawie obowiązujących od dziś rozwiązań, uzyskały dostęp do danych o punktach karnych do 2 lat wstecz. Informacje będą czerpały bezpośrednio z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

Wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Infrastruktury, poseł Anna Milczanowska, podkreśliła, że nowe regulacje mają działać zapobiegawczo i skłonić kierowców do bezpiecznej jazdy.

– Przede wszystkim oznacza to zdjęcie nogi z pedału gazu. To ostrzeżenie, że warto zachowywać całe prawo komunikacyjne, które obowiązuje każdego kierowcę. Firmy ubezpieczeniowe, jeśli zobaczą, iż wśród ich klientów są kierowcy, którzy szarżują z bezpieczeństwem na drodze, będą mogły podwyższać stawki związane z ubezpieczeniem – powiedziała Anna Milczanowska.

Wg niektórych mediów składki kierowców popełniających najcięższe wykroczenia drogowe mogą zostać podniesione nawet o kilkaset procent.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl