fot. pixabay.com

Większe kary dla piratów drogowych

Rząd szykuje zaostrzenie kar w prawie drogowym. Będą wyższe mandaty i nowe surowe przepisy.

Wysokość składki OC uzależniona od liczby punktów karnych, kasowanie punktów dopiero po 2 latach, zaostrzenie kar np. w przypadku prowadzenia auta po pijanemu – to niektóre zmiany w przepisach drogowych. Rządowy projekt przewiduje wprowadzenie renty dla rodziny ofiary wypadku spowodowanego przez pijanego kierowcę. Za jazdę po pijanemu będzie można także stracić auto.

Zmiany w prawie drogowym pozytywnie ocenia Polski Związek Motorowy.

„Każda zmiana przepisów, która zmierza do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jest dobrze przyjmowana przez Polski Związek Motorowy” – mówi Adam Sobieraj, ekspert ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego z Polskiego Związku Motorowego.

Polski Związek Motorowy czeka teraz na szczegółowe informacje dotyczące zmian, szczególnie jeśli chodzi o wypłacanie rent.

Projekt przewiduje również podwyższenie maksymalnej wysokości grzywny z 5 do nawet 30 tys. zł. Za przekroczenie prędkości dopuszczalnej o 30 km/h policjant będzie mógł nałożyć mandat w wysokości nawet do 5 tysięcy złotych. Pijanym sprawcom przestępstw drogowych ma grozić kara co najmniej 2 lata pozbawienia wolności, a w wypadku ze skutkiem śmiertelnym nie mniej niż 8 lat.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl