I Festiwal Muzyczny „Ostrołęckie Operalia”

Już wkrótce w Ostrołęce wystartuje I Festiwal Muzyczny „Ostrołęckie Operalia”. W ramach imprezy odbędą się cztery wydarzenia kulturalne. Pierwsze już 27 sierpnia.

Podczas wydarzenia będzie można usłyszeć najpiękniejsze arie i duety operetkowe, utwory muzyczne, a także wiersze. „Ostrołęckie Operalia” to pierwszy taki festiwal w Ostrołęce.

W trakcie tegorocznej edycji wystąpi m.in. znana śpiewaczka operowa Alicja Węgorzewska. Ponadto narrację jednego z koncertów poprowadzi aktorka telewizyjna Katarzyna Łaniewska.

Pierwszy koncert – ,,Nasza Niepodległa” – inaugurujący Festiwal, odbędzie się 27 sierpnia o godz. 19.00 na Fortach im. Gen. J. Bema w Ostrołęce. Oprócz tego koncertu i dwóch następnych: „Usta milczą, dusza śpiewa…” i „Matka jest tylko jedna…”, w programie festiwalu znajdzie się także spektakl operowy ,,Wesele Figara”.

,,Fakt, że w trakcie większości wydarzeń pojawiać się będą elementy operowe, jednak chcemy, aby co roku Ostrołęczanie mogli poczuć się jak w prawdziwym Teatrze Operowym. Nasz pierwszy Festiwal postanowiliśmy zamknąć jednym z najznakomitszych dzieł – komiczną historią Wolfganga Amadeusza Mozarta – spektaklem operowym „Wesele Figara” – pisze Jakub Milewski, Dyrektor Artystyczny Festiwalu i jeden z solistów.

Spektakl zagrany zostanie  10 września o godz. 17.00 na deskach Ostrołęckiego Centrum Kultury i będzie ostatnim wydarzeniem wpisującym się w tegoroczną edycję Festiwalu.

Projekt realizowany jest przez Towarzystwo Muzyczne im. G. Bacewiczówny w Ostrołęce we współpracy z władzami samorządowymi oraz Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.

Pełny program I Festiwalu Muzycznego „Ostrołęckie Operalia” dostępny jest poniżej.

plakat2

Kliknij, aby powiększyć

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl