F. Timmermans ponownie próbuje ingerować w sprawie polskiego TK

Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans zapowiedział, że nie przestanie zajmować się sprawą Trybunału Konstytucyjnego w Polsce, dopóki problem nie zostanie rozwiązany.

Dodał, że KE wciąż czeka na odpowiedź polskiego rządu na jej zalecenia. W przyszłym tygodniu, 27 października, upływają trzy miesiące, które Komisja dała polskim władzom na wdrożenie zaleceń dotyczących rozwiązania kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego. Frans Timmermans zaapelował też o poparcie Parlamentu Europejskiego dla  działań Komisji w tej sprawie.

Poseł PiS-u Dominik Tarczyński nie jest zaskoczony wypowiedzą wiceszefa Komisji Europejskiej. Ocenia, że wpisuje się ona w dalsze polityczne działania KE.

Komisarz mówi o tym że będzie pracował do skutku ale co ma być tym „skutkiem”? Ma to być realizacja jego polityki w Polsce? Czy polityki opozycji? Jest to jednoznaczne wystąpienie polityczne. Bardzo mi przykro, że w takim tonie wypowiada się o naszym kraju w ogóle nie zważając na prawdziwe problemy Europy: jak uchodźcy, gwałty w Niemczech, czy zabójstwa i aresztowania w Turcji –  podkreśla poseł Tarczyński.

RIRM

drukuj