fot. PAP/Rafał Guz

Europoseł P. Jaki o rosnących cenach za odbiór odpadów: Warszawa jest jedynym z największych miast, gdzie nie zbudowano żadnej nowoczesnej instalacji

Warszawa jest jedynym miastem, z tych największych miast, gdzie nie zbudowano żadnej nowoczesnej instalacji przez tyle lat. Dlatego dzisiaj trzeba podwyższać koszty użytkowania, czy koszty zarówno związane z odbiorem, jak i przetwarzaniem odpadów. Zobaczycie Państwo, jaką to wielką tragedią się skończy – powiedział europoseł Patryk Jaki.

Europoseł wraz z wiceministrem sprawiedliwości Sebastianem Kaletą oraz posłem Jackiem Ozdobą zorganizowali w Sejmie konferencję na temat podwyżek opłat za odbiór odpadów komunalnych w stolicy.

Europoseł Patryk Jaki zwrócił uwagę, że zaniedbania w obszarze warszawskich odpadów sięgają ponad dekady. Teraz Rafał Trzaskowski chcąc nadrabiać zaległości, wprowadza horrendalne podwyżki cen za wywóz śmieci – podkreślił Patryk Jaki.

– Warszawa jest jedynym miastem, z tych największych miast, gdzie nie zbudowano żadnej nowoczesnej instalacji przez tyle lat. Dlatego dzisiaj trzeba podwyższać koszty użytkowania, czy koszty zarówno związane z odbiorem, jak i przetwarzaniem odpadów. Zobaczycie Państwo, jaką to wielką tragedią się skończy. Jeszcze nie wszyscy sobie w tej chwili w Warszawie zdają sprawę, jak bardzo wzrosną koszty odbioru odpadów. My z kolei zobowiązaliśmy się do czegoś innego. Platforma mówiła, że nie będzie podwyższać opłat, że ogarnie śmieci, natomiast my zobowiązaliśmy się do tego, że ten program, który Platforma przedstawiała, spiszemy i będziemy konsekwentnie rozliczali. Będziemy bardzo aktywni w Warszawie bez względu na to, jakie funkcje w tej chwili pełnimy – powiedział europoseł.

Od przyszłego roku opłata za segregowane odpady będzie naliczana ryczałtowo i ma wynieść 65 zł miesięcznie od mieszkania. W przypadku domów jednorodzinnych 94 zł. Z kolei opłata za odpady niesegregowane ma wzrosnąć do 188 zł.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl