fot. PAP/Leszek Szymański

Ekstraklasa z nowym sponsorem – do LOTTO dołącza PKO BP

Zaczynamy kolejną rundę i krok w kierunku profesjonalizacji polskiej piłki klubowej, której emanacją jest Ekstraklasa – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Szef polskiego rządu wziął udział na Stadionie Narodowym w Warszawie w konferencji „Lotto Ekstraklasa – Nowe Otwarcie”.

Dziś rusza kolejny sezon rozgrywek piłkarskich. Sponsorem Ekstraklasy będzie Totalizator Sportowy oraz Bank PKO BP. Umowa została zawarta na trzy lata.

– Jestem przekonany, że dzisiaj robimy kolejny ważny krok we właściwym kierunku. Bardzo się z tego cieszę. Gratuluję sponsorom. Przede wszystkim chcę wyrazić ogromną nadzieję, że mamy dzisiaj do czynienia z kolejnym etapem narodzin kolejnych wspaniałych polskich talentów tak, żebyśmy nie tylko z łezką w oku wspominali dawne czasy, które ja dobrze pamiętam, żebyśmy przypominali je sobie nie tylko z historii, ale byliśmy naocznymi uczestnikami zwycięstw polskiej piłki klubowej i narodowej – powiedział premier.

Prezes Ekstraklasy Marcin Animucki dziękował za zaufanie. Zwracając się do sponsorów, wyraził on nadzieję, że kolejne lata pokażą, że ten wybór był trafny.

– Finanse, które Ekstraklasa otrzyma z tytułu tych dwóch partnerstw będą wykorzystane głównie na szkolenie dzieci i młodzieży i wspieranie polskich talentów poniżej 23. roku życia, nad którym to projektem obecnie pracujemy – podkreślił Marcin Animucki.

Nowy sezon Ekstraklasy rozpocznie dziś mecz w Legnicy. Miejscowa Miedź podejmie Pogoń Szczecin. Dla drużyny z Dolnego Śląska będzie to debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej.

RIRM

drukuj