Eksperci ONZ chce wymusić na Polsce odrzucenie obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję”

Grupa ekspertów ONZ chce wymusić na Polsce odrzucenie obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję” – informuje „Nasz Dziennik”. Gazeta wskazuje, że osoby pełniące funkcje czysto doradcze zwracają się wprost do premiera Mateusza Morawieckiego z żądaniami i oczekują terminowej odpowiedzi.

Twierdzą, że uchwalenie ustawy obejmującej ochroną prawną nienarodzone niepełnosprawne dzieci naruszy przyjęte przez Polskę zobowiązania. Jednak nie powołują się przy tym na żaden prawnie wiążący traktat, a jedynie na rozmaite zalecenia i komentarze dotyczące równości płci i praw kobiet.

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz, bioetyk, zwraca w tym kontekście uwagę na to, że argumenty, na które powołuje się grupa ekspertów ONZ, nie mają uzasadnienia.

– Rzeczywiście, jedynym argumentem, na który mogą powoływać się zwolennicy tego typu działań są prawa reprodukcyjne kobiety, które są absurdalnym, urojonym tworem politycznym, ale nie mającym żadnej podstawy w naturze praw osoby ludzkiej, w istocie tych praw natury ludzkiej. To jest konstrukt ideologiczny, który naprawdę nie ma żadnego pokrycia w rzeczywistości – podkreśla ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Obywatelski projekt „Zatrzymaj aborcję” znosi możliwość przerwania ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu. Został pozytywnie zaopiniowany przez sejmową Komisję Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Projektem ma się teraz zająć Komisja Polityki Społecznej i Rodziny.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl