PAP/Artur Reszko

E. Rafalska: Prezydent A. Duda udowodnił, że zamienia obietnice w czyny

Prezydent Andrzej Duda udowodnił, że przedstawiane w kampanii propozycje zamienia w konkretne działania, konkretne czyny – mówiła w Lesznie (Wielkopolskie) europoseł Elżbieta Rafalska. Była szefowa resortu rodziny przekonywała, że w tej kampanii „prawda mierzy się z kłamstwem”.

Była minister rodziny, pracy i polityki społecznej w trakcie spotkania na leszczyńskim rynku przekonywała, wraz z sekretarzem stanu w KPRM, posłem Janem Dziedziczakiem, posłem Janem Mosińskim i lokalnymi samorządowcami do głosowania w nadchodzących wyborach na urzędującego prezydenta.

„Chcemy, żeby nasz kandydat, mój prezydent, aktualny prezydent Andrzej Duda był kolejną kadencję prezydentem” – mówiła Elżbieta Rafalska.

https://twitter.com/E_Rafalska/status/1274312725523546113

Podkreślała, że Andrzej Duda, to prezydent, który jest wśród ludzi i który, jak żaden prezydent wcześniej, odwiedzał rodaków w ich miejscowościach.

Zaznaczyła też, że Andrzej Duda udowodnił już, że gdy przedstawia w kampanii wyborczej pomysły, projekty, składa obietnice, to „zamienia propozycje w konkretne działania, konkretne czyny”.

Zauważyła, że przed dojściem do władzy obozu Zjednoczonej Prawicy Polacy nie znali takiego standardu, że po wyborach realizowane są składane przed wyborami obietnice.

„Andrzej Duda jest prezydentem polskich spraw, prezydentem ludzkich spraw. Jest prezydentem, który się opowiada z Polską plus a nie Polską minus. My mówimy, że te plusy inni kandydaci dzisiaj bardzo hojnie, bardzo szczodrze rozdawali. Jeden z nich tak rozdawał, że kobiecie chciał pomóc i dał jej aż 20 groszy!” – mówiła.

Kilka lat temu prasa opisała sytuację, gdy ówczesny poseł PO Rafał Trzaskowski, obecny kontrkandydat Andrzeja Dudy wręczył na ulicy potrzebującej kobiecie jedną, drobną monetę.

„Dzisiaj zderzają się ze sobą dwie wizje Polski – tej Polski, którą proponuje Duda i tej, którą proponuje Trzaskowski, Kosiniak-Kamysz i cała reszta. W tej kampanii mierzy się prawda z kłamstwem. Niektórym to kłamstwo myli się z prawdą” – przekonywała.

PAP

drukuj