[TYLKO U NAS] E. Siarka: Zapowiedzi rządu są takie, aby cyklicznie co roku powtarzać program Polskiego Bonu Turystycznego

Chcemy, żeby jeszcze w te wakacje rodzice mogli skorzystać z Polskiego Bonu Turystycznego. To jest wsparcie dla całej rodziny. Zapowiedzi rządu są takie, aby cyklicznie ten program co roku powtarzać. W wielu krajach w ten sposób wspiera się turystykę, zachęca się rodziny do aktywnego wypoczynku. Mam nadzieję, że w Polsce również to się wydarzy – wskazał Edward Siarka, poseł Solidarnej Polski, podczas „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

500-złotowy bon turystyczny otrzymają korzystający z programu 500+ i dodatków opiekuńczych – zakłada uchwalona w piątek przez Sejm prezydencka ustawa o Polskim Bonie Turystycznym. Z kolei w sobotę prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o dodatku solidarnościowym. Poseł Edward Siarka zaznaczył, że są to dwa bardzo ważne dokumenty, które mają wyjść naprzeciw oczekiwaniom społecznym, a także pomóc polskiej gospodarce.

– Prezydent podkreśla, że niezmiernie istotne jest, aby polskie rodziny mogły na co dzień stabilnie funkcjonować. To są wsparcia, które idą w tym kierunku. Bon turystyczny z jednej strony rzeczywiście wspiera rodzinę jako wartość – mówimy, że jest to wsparcie na dziecko, ale wiadomo, że dziecko pojedzie na wypoczynek z rodzicami, dziadkami. Jeżeli rodzina zabiera ze sobą dziecko, to może z tego bonu skorzystać (…). W dyskusji sejmowej opozycja podnosiła, że ten bon jest tylko dla dzieci. Otóż, to jest wsparcie dla całej rodziny. Jeżeli na wyjeździe z dzieckiem są i rodzice, i dziadkowie to oni wszyscy w ramach jednego rachunku będą mogli tym bonem dysponować – powiedział parlamentarzysta.

Polityk zwrócił uwagę, iż jest to również bardzo ważne wsparcie dla branży turystycznej. Dodał, że do tej chwili sektor ten otrzymał już 4 mld zł w ramach tarcz antykryzysowych.

– A to jest kolejna kwota około 4 mld zł, bo tyle będzie kosztował program bonu turystycznego – wyjaśnił gość Radia Maryja.

Prezydencka ustawa o Polskim Bonie Turystycznym trafi teraz do Senatu.

– Miejmy nadzieję, że Senat nie będzie tego zbyt długo przetrzymywał. Intencja jest taka, żeby jeszcze w te wakacje rodzice mogli z bonu skorzystać. Czas na jego wykorzystanie będzie do 2021 r., czyli również w przyszłym roku również będzie można go wykorzystać. Zapowiedzi rządu są takie, aby cyklicznie ten program co roku powtarzać. Zresztą są to znane europejskie rozwiązania. W wielu krajach w ten sposób wspiera się turystykę, zachęca się rodziny do aktywnego wypoczynku. Mam nadzieję, że w Polsce również to się wydarzy – mówił Edward Siarka.

W niedzielę 21 czerwca na Rynku Głównym w Krakowie odbędzie się spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą.

– Wszyscy wiemy, że Kraków jest rodzinnym miastem prezydenta Andrzeja Dudy. To będzie duże wydarzenie, które chcą oczywiście zakłócać ludzie spod tęczowych barw, ale liczę, że orawianie, górale, krakowianie, okoliczni mieszkańcy i każdy turysta, który będzie w niedzielę w Krakowie – przyjdzie na rynek na godz. 16.00 – powiedział poseł Solidarnej Polski.

Cała rozmowa z posłem Edwardem Siarką z „Aktualności dnia” dostępna jest [tutaj]. 

radiomaryja.pl

 

drukuj