E. Rafalska: „500 plus” nie powoduje dezaktywizacji zawodowej kobiet

Rządowy program Rodzina 500 plus nie powoduje dezaktywizacji zawodowej kobiet – powiedziała minister Elżbieta Rafalska. Szefowa Resortu Rodziny Pracy i Polityki Społecznej na specjalnej konferencji odniosła się w ten sposób do zarzutów opozycji.

Minister zaznaczyła, że uważnie monitoruje dane (również na poziomie regionów) i nie ma żadnych niepokojących sygnałów.

– Jak wynika z naszych danych, wdrożenie programu nie wpłynęło na rezygnację z pracy przez Polki. Musimy pamiętać, że takie sytuacje zdarzały się jeszcze przed tym, zanim to rozwiązanie weszło i był program –  to są sytuacje rodzinne, osobiste i zawodowe. I pewnie takie będą się zdarzały – mówiła Elżbieta Rafalska.

Minister wskazała, że sytuacja na rynku pracy jest bardzo korzystna. Systematycznie rośnie zatrudnienie i spada bezrobocie.

Zaznaczyła też, że każdy kolejny miesiąc przynosi większą liczbą urodzeń niż rok wcześniej. Minister rodziny powiedziała, że w pierwszym kwartale tego roku urodziło się 100 tys. dzieci – o 7,3 tys. więcej niż w zeszłym roku.

Program „Rodzina 500 plus” ruszył w kwietniu 2016 r. Korzysta z niego ponad 2 mln rodzin, a świadczenie otrzymują prawie 4 mln dzieci. Program wspiera 55 proc. wszystkich polskich dzieci do 18 roku życia. Do rodzin trafiło już w sumie 21 mld zł.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl