fot. flickr.com

E. Kopacz prawdopodobnie z „jedynką” na wielkopolskiej liście Koalicji Europejskiej w wyborach do PE

Była premier Ewa Kopacz najprawdopodobniej będzie „jedynką” na liście Koalicji Europejskiej w Wielkopolsce. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zapowiedział, że na listach koalicji – PO, PSL, Nowoczesnej, SLD i Zielonych – znajdzie się pięciu b. szefów rządów. Jutro odbędzie się posiedzenie zarządu PO ws. kształtu list do Parlamentu Europejskiego.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Jan Mosiński zauważa, że Platforma ma krótką ławkę kandydatów. W jego ocenie, Grzegorz Schetyna stawia na „zużytych polityków”. Parlamentarzysta był także pytany przez reportera Radia Maryja o kandydaturę Ewy Kopacz.

– Wielkopolska jest dość skomplikowanym województwem, jeżeli chodzi o okręg wyborczy w wyborach do Parlamentu Europejskiego, ale myślę, że akurat Ewa Kopacz aż tak bardzo „lokomotywą” nie będzie. Pamiętamy jej premierostwo jako wyjątkowo słabe, jej rola jako ministra zdrowia (…) tylko potwierdza moją ocenę o jej słabości jako kandydacie do PE – mówi poseł Jan Mosiński.

Tzw. Koalicja Europejska do tej pory nie przedstawiła swojego programu na najbliższe wybory. Na razie skupia się na listach.

Politycy PiS-u zaprezentowali deklaracje europejską, która zawiera 12 punktów. Dopinają także listy kandydatów. Do urn wyborczych pójdziemy 26 maja.

RIRM

drukuj