fot. TV Trwam News

Dziś poznamy nowego prezesa TVP

O tym, kto zasiądzie na fotelu szefa telewizji publicznej zdecyduje Rada Mediów Narodowych. To dziś zostanie rozstrzygnięty konkurs na nowego prezesa TVP.

Wśród kandydatów na to stanowisko znaleźli się: obecny prezes Jacek Kurski, Agnieszka Romaszewska-Guzy, Krzysztof Skowroński i Bogdan Czajkowski.

W ubiegłym tygodniu Rada Mediów Narodowych przesłuchała finałową czwórkę. Kandydaci przedstawili swoje plany i koncepcje na funkcjonowanie telewizji.

W ocenie prof. Piotra Boronia, byłego członka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, nowy prezes TVP powinien zadbać przede wszystkim o obiektywny przekaz telewizji.

– Myślę, że kwestią, która najbardziej zadecyduje o telewizji publicznej w Polsce będzie jej wiarygodność. Jeżeli prezesowi i całemu zespołowi uda się udowodnić Polakom, że są niezależni, a przekaz jest obiektywny – odniesie sukces, gdyż to będzie w stanie zespolić na nowo polskie społeczeństwo, które niewątpliwie jest pęknięte. Wiemy, że widzowie w dużym stopniu są „zepsuci”, a lepszą oglądalność mają programy, które powierzchownie traktują życie. Boję się, iż gdyby ktoś chciał zrobić telewizję na wyższym poziomie, to trochę mogłoby się to odbić na oglądalności – zaznacza Piotr Boroń.

Konkurs na nowego prezesa TVP składał się z trzech etapów. Na początku zgłosiły się do niego 23 osoby. Do drugiego etapu przeszło 18 kandydatów, spośród których do finału wyłoniono cztery osoby.

RIRM

drukuj