(fot.PAP)

Dziś poznamy kandydata PiS na premiera

W poniedziałek PiS przedstawi kandydata na premiera – zapowiedział w sobotę prezes tej partii Jarosław Kaczyński Podczas konwencji „PiS – Alternatywa”.

 Jarosław Kaczyński wskazał na szereg negatywnych zjawisk m.in. na łamanie prawa, brak pracy, brak obrony rolników przez rząd Donalda Tuska, a przede wszystkim na słabnącą i zagrożoną demokrację w Polsce.

My chcemy by było inaczej; chcemy demokracji, chcemy być obywatelami; członkami wspólnoty ludzi godnych – deklarował prezes Prawa i Sprawiedliwości.

– Chcemy, żeby obowiązywało dobre prawo. Żeby była praca, by oszuści byli eliminowani. Żeby rząd bronił interesów rolników i aby bronił polskich interesów. Chcemy demokracji, chcemy być obywatelami. Przybyliśmy tutaj właśnie dlatego, że chcemy być obywatelami i jesteśmy obywatelami. A być obywatelem to mieć prawa i obowiązki. To być członkiem wielkiej wspólnoty ludzi godnych, ludzi, którzy w życiu społecznym są podmiotem a nie przedmiotem – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Najważniejsze jest jednak prawo do prawdy, które związane jest z wieloma innymi – akcentował Jarosław Kaczyńskii wskazałrównież na pilną potrzebę zagwarantowania pluralizmu mediów.

Zauważył, że gdyby media, które bronią prawdy były równie silnie jak te, które dzisiaj bronią rządzącej partii wiele z tego, co obecnie obserwujemy nie byłoby możliwe. W tym kontekście nawiązał także do nieprzyznania TV Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie.

 

– Będziemy więc zabiegać o prawo do prawdy. Będziemy zabiegać o równie prawa katolików, ale będziemy zabiegać także w istocie o prawo do pracy, do mieszkań, opiekę nad rodzinami o dobre instytucje. Będziemy zabiegać o to by nie marnowano polskich szans –dodał Jarosław Kaczyński.

 

 

RIRM

drukuj