Ponowny pogrzeb śp. Anny Walentynowicz

W Gdańsku trwają uroczystości pogrzebowe ś.p. Anny Walentynowicz – legendarnej działaczki Solidarności. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się o godzinie 12.00 Mszą Św. w Kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku.

– Wstępnie o godz. 13.30 w kaplicy na cmentarzu będzie wystawiona trumna. Na godz. 14.00 zaplanowano wyprowadzenie trumny. Najprawdopodobniej stoczniowcy będą wyprowadzać trumnę z kaplicy do karawanu. Karawana pojedzie już na grób. Temu wszystkiemu będzie towarzyszyła też marynarka wojenna oraz kapela wojskowa – powiedział Piotr Walentynowicz, wnuk  śp. Anny Walentynowicz.

Na miejscu zaplanowane są także okolicznościowe przemówienia.

W ubiegłym tygodniu prokuratorzy wojskowi przeprowadzili ekshumacje dwóch ofiar katastrofy smoleńskiej. Jedną z nich była Anna Walentynowicz; drugą Teresa Walewska-Przyjałkowska. Powodem ekshumacji były wątpliwości, czy ciała te nie zostały ze sobą zamienione. Badania genetyczne jednoznacznie wskazały, że tak się stało. Rodzina nie kryje rozżalenia całą sytuacją.

– Niewątpliwie był to dla nas bardzo ciężki okres. Jesteśmy oburzeni tym co się wydarzyło, że doprowadzono do tego, że pomylono ciała. Jesteśmy oburzeni tym, gdyż babcia tyle zrobiła dla nas i dla całego kraju i jeszcze po śmierci była gdzieś zesłana do obcego miasta, do obcego grobu. Trudno wyrazić sławami te emocje, które nam towarzyszyły w tym wszystkim – mówił Piotr Walentynowicz.

 

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl