fot. Il. downtrend.com

Dziewięć miesięcy w dziewięć dni – cykl filmów o rozwoju dziecka przed narodzeniem

Jak wygląda, co robi, jak czuje się dziecko w łonie matki? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziemy w cyklu filmów przygotowanych przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia. W ciągu dziewięciu dni Magdalena Guziak-Nowak i Marcin Nowak opowiedzą, jak wyglądają początki życia nienarodzonych. Akcja odbywa się przy okazji trwającej Nowenny Życia w intencji sędziów Trybunału Konstytucyjnego, by z odwagą położyli kres zabijaniu chorych dzieci w Polsce.

Dziewięć miesięcy w dziewięć dni – czy to możliwe? Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia udowadnia, że tak. Członkowie Stowarzyszenia opowiadają o  pełni życia przed narodzeniem. Jest to inicjatywa edukacyjna pro-life. Każdy miesiąc życia dziecka jest pokazany w osobnym filmie. Ukazały się już dwa odcinki.

W żadnym innym okresie życia istota ludzka nie będzie rozwijała się tak szybko, jak w okresie prenatalnym – zaznaczył Marcin Nowak.

Nowy człowiek, maleńkie dziecko, na najwcześniejszym etapie rozwoju jest już po prostu pełne życia – dodała Magdalena Guziak-Nowak.

22 października, w dzień liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II, Trybunał Konstytucyjny ma rozpatrzyć wniosek dotyczący stwierdzenia niezgodności z konstytucją części zapisów ustawy z dnia 7 stycznia 1993 roku dopuszczających tzw. aborcję eugeniczną. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka podjęło inicjatywę ogłoszenia nowenny w intencji sędziów TK, by z odwagą położyli kres zabijaniu nienarodzonych chorych dzieci w Polsce. [więcej].

 

radiomaryja.pl

drukuj