„Nasz Dziennik”: Resort zdrowia chce ograniczyć reklamy piwa w telewizji

Ministerstwo Zdrowia chce ograniczyć reklamy piwa w telewizji. Chodzi o promocję trzeźwości wśród Polaków. O sprawie poinformował „Nasz Dziennik”.

Resort zdrowia pracuje nad nowelizacją ustawy o wychowaniu w trzeźwości.  Ma ona na celu wydłużenie czasu, w którym obowiązywać będzie zakaz emisji reklam piwa w telewizji, radiu, kinach i teatrach do godz. 23.00 (obecnie obowiązuje do godz. 20.00). Ministerstwo proponuje skrócenie dopuszczalnego czasu emisji reklam piwa z godz. 20.00 – 6.00 do 23.00 – 6.00.

Senator Konstanty Radziwiłł, były minister zdrowia, wskazuje, że walka z problemem alkoholizmu jest konieczna na wielu polach. Jednym z nich są właśnie media.

Problem spożycia alkoholu w Polsce jest ogromny. Mamy ok. 1,5 mln osób, które są uzależnione i znacznie większą liczbę współuzależnionych, czyli rodziny i otoczenie osób chorujących na alkoholizm. Oprócz tego mamy problem pijaństwa. Spożycie w umiarkowanych ilościach jest dla każdego dorosłego, ale często bywa on nadużywany ze wszystkimi rujnującymi skutkami zdrowotnymi, a przede wszystkim społecznymi, rodzinnymi, w zakresie pracy itd. Coś z tym trzeba zrobić – zaznacza Konstanty Radziwiłł.

Przepisy były już przedmiotem konsultacji publicznych, uzgodnień i opiniowania. Nowelizacja zostanie teraz skierowana pod obrady Komitetu Stałego Rady Ministrów.

 

Projekt Ministerstwa Zdrowia wpisuje się w Narodowy Program Trzeźwości, który został ogłoszony w połowie lutego.

 

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl