Dzień Męża i Żony

Dzisiaj po raz trzeci obchodzimy Dzień Męża i Żony. Święto ma być okazją do radosnego przeżywania złożenia przysięgi małżeńskiej przed Bogiem. Tego dnia w 1858 r. małżeństwo zawarli rodzice świętej Tereski od Dzieciątka Jezus. Papież Jan Paweł II uznał heroiczność ich cnót 26 marca 1994 r. Zostali oni beatyfikowani 14 lat później.

Rafał Szczypta, dyrektor ds. programowych Rady Stanowej Rycerzy Kolumba, podkreślił wagę Dnia Męża i Żony.

Taki dzień na pewno jest ważny, chociaż wiadomo, że najważniejsze święto dla par to rocznica ślubu. Natomiast chcielibyśmy kolejny dzień w roku poświęcić małżonkom. Postanowiliśmy, że wypadnie 13 lipca, ponieważ jest to rocznica zawarcia sakramentu małżeństwa Zewii i Ludwika Martina – rodziców św. Tereski. Chcemy im polecać rodziny, małżeństwa, po to, żeby wstawiennictwo tych, którzy wychowali w świętości swoją córkę, wypraszało potrzebne łaski – wskazał Rafał Szczypta.

Pomysłodawcą obchodów tego dnia był Zakon Rycerzy Kolumba. To największa katolicka organizacja świecka o charakterze charytatywnym. Liczy prawie 2 mln członków na świecie.

Zakon został powołany z inicjatywy 29 – letniego amerykańskiego księdza Michaela J. McGivneya.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl