Dzień Dziecka

Dziś Dzień Dziecka – jest to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku dla każdego malucha. W weekend poprzedzający to święto, wiele miast zaplanowało moc atrakcji i niespodzianek.

Przez miniony weekend dzieci mogły brać udział w różnego rodzaju konkursach, zabawach, występach artystycznych.

W Ełku już po raz 10 odbył się Ogólnopolski Festyn Rodzinny, zorganizowany przez Caritas Diecezji Ełckiej. Dla dzieci dobrą zabawą było niewątpliwie wesołe miasteczko, dmuchane zjeżdżalnie, baseny z piłeczkami, tory przeszkód i place zabaw.

Festyn poprzedziła Msza św. której przewodniczył ks. biskup Jerzy  Mazur.

– Bądźmy radości. Miejmy radość w sercu! Miejcie radość w sercu i niech ta radość będzie na waszych twarzach. Bądźcie zawsze uśmiechnięte! Niech ta radość napełni wasze serca i wasze życie. Dzisiaj módlmy się o tę radość dla was i dla dzieci naszej diecezji i dla dzieci całego świata  – powiedział ks. bp.  Jerzy Mazur – biskup diecezji ełckiej.

Celem organizowania festynów rodzinnych przez Caritas jest podkreślenie roli i znaczenia rodziny we współczesnym świecie.

– Dzisiaj rodzina jest podstawową jednostką naszego narodu i Kościoła i jeżeli nie będzie rodziny, nie będziemy mieli społeczeństwa ani Kościoła i dlatego gromadzimy się tu pokazując to, co widzimy również na placu, że przychodzą nie tylko dzieci, ale przychodzą rodzice, dziadkowie, rodzeństwo młodsze, starsze –  powiedział ks. Dariusz Kruczyński, dyrektor diecezjalnej Caritas.

Inicjatywa zwraca także uwagę na dzieci, szczególnie z ubogich rodzin.

 

 

TVTrwam News/RIRM

drukuj