fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Dyskusje w sprawie powołania Rzecznika Praw Obywatelskich

Prawo i Sprawiedliwość wyłoni nowego kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich? To możliwe, po odrzuceniu przez Senat kandydatury prof. Piotra Wawrzyka – mówił dziś w Polskim Radiu senator Stanisław Karczewski, były marszałek Senatu.

Senat nie udzielił poparcia prof. Piotrowi Wawrzykowi, kandydatowi PiS na Rzecznika Praw Obywatelskich.

To był spektakl. Z jednej strony bardzo kulturalny, wywarzony I profesjonalny pan minister, prof. Piotr Wawrzyk, a z drugiej strony senatorowie Platformy Obywatelskiej i nie tylko, bo również i z Lewicy, pani wicemarszałek, która zadawała bardzo agresywne pytania. My byliśmy zbulwersowani tym, co wczoraj się działo w Senacie – mówił Stanisław Karczewski.

Jak dodaje były marszałek Senatu, to było niczym innym, jak psuciem dobrych zwyczajów senackich, gdzie podczas dyskusji powinna przodować kultura zarówno osobista, jak i polityczna. Teraz rodzi się pytanie, co dalej ze stanowiskiem rzecznika Praw Obywatelskich?

– Dziś mamy posiedzenie Prezydium Komitetu Politycznego i będziemy na ten temat zastanawiać się, dyskutować, być może wyłonimy następnego kandydata, który zostanie – mam nadzieję – zaaprobowany przez Sejm, a później również i przez Senat – powiedział były marszałek Senatu.

Rzecznik Praw Obywatelskich wybierany jest na 5 lat. Kadencja Adama Bodnara na tym stanowisku upłynęła na początku września ubiegłego roku.

TV Trwam News

drukuj