„Duchowe Powstanie” – różaniec za Ojczyznę

63 dni duchowej walki o Polskę to rozpoczynająca się, w przypadającą dziś  70. rocznicę Powstania Warszawskiego, inicjatywa Karmelitów Bosych. Akcji modlitewna potrwa dokładnie tyle, ile trwały walki powstańców.

Aby wziąć w niej udział wystarczy codziennie odmówić jedną część różańca św. w intencji Ojczyzny, by uczcić pamięć bohaterów i włączyć się w ich walkę o wolną Polskę.

Ojcowie Karmelici zachęcają, by jeśli to możliwe
rozpocząć wspólnie „Duchowe Powstanie” dziś o godz. 17: 00 odmawiając różaniec przed Najświętszym Sakramentem.

Ważne jest by całe rodziny włączały się w tę modlitwę – mówi o. Jarosław Maria Górka, Koordynator Duchowego Powstania z Warszawskiej Prowincji Karmelitów Bosych.

– W naszych karmelitańskich kościołach o godz. 17: 00, Godzinie „W”, przed Najświętszym Sakramentem rozpocznie się modlitwa. W kolejne dni będzie to już według możliwości. Jeśli osoby mają możliwość gromadzić się, wspólnie się modlić, tym lepiej. Jeśli nie, każdy modli się we własnych domach, w grupie przyjaciół. Zaproszenie jest skierowane do tych wszystkich, którym drogi jest los Polski. Staramy się też wykorzystać nowe formy dotarcia, szczególnie do młodych, czyli portale społecznościowe, poczta elektroniczna. Podstawą tego by walczyć jest też pamięć o tym, co było kiedyś. Ta pamięć ma zmobilizować – powiedział o. Jarosław Górka.

Udział w powstaniu duchowym jest jednym ze sposobów, by pamiętać o tych wszystkich, którzy oddali swoje życie dla Polski.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl