fot. PAP/EPA

Drugi dzień wizyty premiera M. Morawieckiego w Berlinie

Premier Mateusz Morawiecki przebywa z dwudniową wizytą w Berlinie. Szef polskiego rządu ma dziś rozmawiać z niemiecką kanclerz Angelą Merkel. To kolejne w ostatnim czasie spotkanie obu polityków. Poprzednie miało miejsce w grudniu ubiegłego roku w byłym niemieckim obozie zagłady Auschwitz-Birkenau.

Obecna wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Niemczech obok wymiaru historycznego ma także na celu omówienie bieżących spraw.

– Pan premier weźmie udział w spotkaniu roboczym z panią kanclerz Angelą Merkel oraz jej współpracownikami. Tutaj będą poruszane tematy bieżące dot. funkcjonowania Unii Europejskiej, w szczególności kwestie związane z budżetem unijnym oraz polityką klimatyczną, ale również kwestie związane ze stosunkami bilateralnymi, w tym kwestie związane z polityką kulturalną czy mniejszością polską, która mieszka w Niemczech – mówi rzecznik rządu Piotr Muller.

Premier Mateusz Morawiecki przebywa w Berlinie od wczoraj. Po południu złożył wizytę w Miejscu Pamięci i Edukacji Historycznej Domu Konferencji w Wannsee. Odwiedził także filię Instytutu Pileckiego.

Wieczorem premier wraz z małżonką uczestniczył w koncercie z okazji obchodów 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

 

RIRM

drukuj