fot. PAP/Łukasz Gągulski

Drugi dzień świąt Wielkiej Nocy

Dziś drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W południe Ojciec Święty Franciszek odmówi modlitwę Regina Coeli w bibliotece Pałacu Apostolskiego.

Ze względu na pandemię koronawirusa Papież nie spotka się z wiernymi na Placu św. Piotra. Modlitwa będzie transmitowana w mediach.

Wczoraj – w Niedzielę WielkanocnąPapież przewodniczył Mszy świętej w bazylice watykańskiej. Po Eucharystii Biskup Rzymu wygłosił wielkanocne orędzie, po którym udzielił błogosławieństwa „Urbi et Orbi”.

W swoim orędziu Ojciec Święty odniósł się do m.in. do trudnej sytuacji na świecie spowodowanej pandemią koronawirusa.

– Zmartwychwstały Chrystus jest nadzieją dla tych, którzy nadal cierpią z powodu pandemii, dla chorych i dla tych, którzy stracili kogoś bliskiego. Niech Pan da im pocieszenie i wspiera trud lekarzy, pielęgniarzy i pielęgniarek. Wszyscy, zwłaszcza najsłabsi, potrzebują pomocy i mają prawo, by mieć dostęp do niezbędnej opieki. Jest to jeszcze bardziej widoczne w tej chwili, gdy wszyscy jesteśmy wezwani do walki z pandemią – podkreślił Papież.    

Papież Franciszek podkreślił, że podstawowym narzędziem w walce z wirusem są szczepionki. W tym kontekście zwrócił się do wspólnoty międzynarodowej o dzielenie się preparatem przeciw COVID-19 z krajami ubogimi.

Papież Franciszek w swoim orędziu zaapelował także o pokój w udręczonej wojną Syrii, a także w Jemenie oraz Libii.

Uroczystość z Watykanu transmitowały Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj