Polacy przeznaczyli na zakupy wielkanocne średnio 200-300 zł na osobę

Polacy przeznaczyli na zakupy wielkanocne średnio 200-300 zł na osobę –   wskazują ekonomiści. Podobną kwotę wydali na ten cel przed rokiem.

Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich,  szacuje, że w skali całego kraju święta kosztowały nas ok. 12 miliardów złotych.

Zdarzały się osoby, które deklarowały, że przeznaczono nawet 1000 zł na osobę. Oczywiście wydatki zawyżały tą średnią, więc można przyjąć, że było to 300 zł w przeliczeniu na osobę. Są to wydatki głównie związane z zakupem żywności – powiedział Łukasz Kozłowski.

Polacy – wybierając produkty świąteczne – kierowali się oszczędnością.

Jednostkowo wydaliśmy nieco więcej na artykuły żywnościowe, takie jak: mięso, nabiał czy pieczywo. Byliśmy nieco bardziej rozważni w tym sensie, że staraliśmy się wydawać tyle samo, szukając tańszych zamienników czy nieco ograniczając wystawność tych przyjęć – zaznaczył Łukasz Kozłowski.

Nie wszystkie produkty były droższe niż w ubiegłym roku. Chodzi między innymi o jaja, które – według danych Głównego Urzędu Statystycznego – kosztowały w lutym prawie o 2,5 proc. mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl