fot. gddkia.gov.pl

Droga ekspresowa S7 oddana do użytku

Kierowcy mogą już pojechać nowym, blisko dwudziestokilometrowym fragmentem drogi ekspresowej S7 na odcinku od Jędrzejowa do Krakowa. To ważny dzień dla transportu drogowego w Polsce podkreślił minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk podczas ceremonii otwarcia.

W ramach inwestycji powstała dwujezdniowa trasa ekspresowa, o długości ok. 20 km, z czterema węzłami – w Jędrzejowie, Łączynie, Mierzawie i Wodzisławiu.

Nowa droga, z czterokilometrową obwodnicą Wodzisławia, będzie biegła w przeważającej części po śladzie istniejącej obecnie drogi krajowej nr 7.

Takie działania zwiększają bezpieczeństwo Polaków na drogach – podkreślił minister Andrzej Adamczyk.

To jest część wielkiego programu budowy dróg krajowych, który ma zabezpieczone środki finansowe w wysokości 135 mld zł. To decyzja rządu Prawa i Sprawiedliwości spowodowała, że możemy koncentrować swoją uwagę nie tylko na tych tradycyjnych, które były w budowie odcinkach dróg. Mam tutaj na myśli drogi, tj. autostrada A1, A2 czy drogi ekspresowe S3, S7, ale także Via Carpatię. To jest niezwykle ważne dla nas przedsięwzięcie i tutaj prace przygotowawcze również biegną pełną parą – powiedział Andrzej Adamczyk.

Minister resortu zapewnił, że „do 2021 r. pojedziemy drogą ekspresową S7 z Warszawy, przez Radom, Kielce, do Krakowa oraz dalej na południe Polski”.

RIRM

drukuj