Dramat chrześcijańskich kobiet w Pakistanie

W Pakistanie co roku odnotowuje się około tysiąca przypadków porwań i gwałtów na chrześcijankach. Młode kobiety zmusza się często do małżeństwa z wyznawcami islamu.

W pakistańskim stanie Pendżab ogromną plagą są porwania i gwałty dokonywane na młodych chrześcijankach. Takie informacje przekazuje Radio Watykańskie.

Trwa  właśnie proces dotyczący gwałtu na trzynastoletniej wyznawczyni Chrystusa, a także proces muzułmanów, którzy zgwałcili dwie siostry. Dziewczyny zostały porwane przez handlarzy ludzkimi organami, zgwałcone, a później zmuszone do prostytucji.

Na fatalną sytuację chrześcijańskich kobiet składa się niski status kobiety w większości muzułmańskim społeczeństwie Pakistanu, traktowanie chrześcijan jak ludzi drugiej kategorii, a także bezkarność sprawców, często wspieranych przez władze i policje.

Adwokaci prowadzący sprawy zgwałconych kobiet oraz dziewcząt są niejednokrotnie ofiarami napadów i pogróżek. 

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl