fot. PAP/Marcin Gadomski

Dr T. Teluk: Wystąpienie D. Tuska w Gdańsku wpisuje się w politykę KO opierającą się na emocjach i kłamstwie

Dr Tomasz Teluk, politolog, uważa, że wystąpienie Donalda Tuska w Gdańsku wpisuje się w politykę Koalicji Obywatelskiej, tj. opierającą się na emocjach, kłamstwie oraz anty-PiS-ie.

W poniedziałek były premier gościł na Pomorzu, gdzie spotkał się ze swoimi zwolennikami. W trakcie wiecu w Gdańsku Donald Tusk wezwał wicepremiera i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, by „wyszedł z jaskini” i stanął do poważnej debaty o Polsce. [czytaj więcej]

Lider Platformy Obywatelskiej mówił ponadto, że Prawo i Sprawiedliwość wprowadza w kraju „ruski ład”, a suwerenność rozumie jako „panowanie nad człowiekiem”.

Dr Tomasz Teluk ocenił, że wypowiedź byłego premiera jest skandaliczna i nieprawdziwa. Politolog wskazał, że to za rządów PO-PSL prowadzono politykę prorosyjską.

– To Donald Tusk był bliskim przyjacielem Władimira Putina. Pamiętamy ich przyjazne rozmowy, brak dbałości o naszą suwerenność energetyczną, długoterminowe umowy na dostawę gazu z Rosji do Polski, które uzależniły nasz kraj od manipulacji Kremla. Pamiętamy nieszczęsną organizację wizyty prezydenta w Smoleńsku – rozdzielenie wizyt i wciągnięcie się w grę służb, co skończyło się tragicznie dla polskiej racji stanu. Tego typu wypowiedzi Donalda Tuska są skandaliczne – stwierdził dr Tomasz Teluk.

Politolog wskazał też, że zarzucanie Jarosławowi Kaczyńskiemu, iż chowa się w „jaskini”, jest nie na miejscu. Przypomniał, że to Donald Tusk po kilku dniach od powrotu do krajowej polityki wyjechał na wakacje do Chorwacji, podczas gdy prezes PiS jeździ po kraju, promując Polski Ład.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl