fot. PAP/Adam Warżawa

Dr P. Momro: Wybór D. Tuska na lidera Platformy Obywatelskiej daje Prawu i Sprawiedliwości wiele politycznych szans

Dr Paweł Momro, politolog, podkreśla, że polska polityka wraca do sporu dwóch najbardziej rozpoznawalnych postaci: Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Tuska. W ocenie eksperta taka sytuacja daje wiele politycznych szans Prawu i Sprawiedliwości.

Donald Tusk w ostatni weekend został wybrany oficjalnie na szefa Platformy Obywatelskiej. Był on jedynym kandydatem na to stanowisko. Głosowało na niego 97,4 proc. działaczy.

Część polityków PO liczy, że pod przywództwem Tuska partia będzie znów świętować zwycięstwo wyborcze. Dr Paweł Momro nie ma jednak złudzeń. Jego zdaniem taki stan przysłuży się obecnie rządzącej partii.

– Stary-nowy stan gry będzie źródłem wielu szans politycznych dla obozu rządzącego do sformułowania przekazu jednoznacznie kojarzonego osobę Donalda Tuska z ośmioletnim okresem rządów PO-PSL związanego z aferami, problemami i zobowiązaniami, które dotykają nas do dziś i owocują problemami o charakterze ekonomicznym, politycznym – wskazał dr Paweł Momro.

Donald Tusk od lipca pełnił obowiązki przewodniczącego PO. Obecne wybory zostały zarządzone, choć kadencja poprzednika, Borysa Budki, upływała dopiero w 2022 roku.

Obok wyboru szefa PO w weekend odbyły się także wybory liderów struktur regionalnych i powiatowych.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl