Mniej Polaków na emigracji

Polacy powracają do Polski z emigracji. Dane Głównego Urzędu Statystycznego wskazują, że pod koniec 2020 roku liczba osób przebywających za granicą była o prawie 180 tysięcy mniejsza niż w roku poprzednim.

Pod koniec 2020 roku poza granicami Polski mieszkało około 2 milionów 239 tysięcy Polaków. Od 3 lat liczba ta systematycznie spada. W trakcie ostatniego roku odnotowano spadek o około 7,3 procent.

Najwięcej osób powróciło do Polski z Wielkiej Brytanii – 164 tysiące polskich obywateli. Wiele wskazuje na to, że ma to związek z brexitem.

W pozostałych krajach Unii Europejskiej odnotowano niewielkie zmiany. Polacy dalej chętnie wyjeżdżają do Holandii i Norwegii.

Główny Urząd Statystyczny przedstawia takie dane od 2004 roku, czyli od chwili wejścia Polski do Unii Europejskiej. W 2020 roku mieliśmy do czynienia w największą liczbą powrotów od 16 lat.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl