Dr Kawęcki: Macron nie rozwiąże najważniejszych problemów Francji

Emmanuel Macron nie rozwiąże najważniejszych problemów, przed którymi stoi dziś Francja – ocenił dr Krzysztof Kawęcki, wiceprezes Prawicy Rzeczpospolitej. Polityk w „Polskim punkcie widzenia” na antenie TV Trwam komentował opublikowane wczoraj wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich we Francji.

Centrysta Emmanuel Macron zdobył w nich 24,01 proc. głosów. Szefową Frontu Narodowego Marine Le Pen poparło 21,30 proc. 7 maja zmierzą się oni w drugiej turze wyborów, które wyłonią nowego prezydenta Francji.

W poniedziałkowym „Polskim punkcie widzenia” Dr Krzysztof Kawęcki podkreślił, że ewentualna prezydentura Macrona będzie kontynuacją źle ocenianej polityki prowadzonej przez Francoisa Hollanda.     

– Macron to jest człowiek establishmentu francuskiego, wykreowany w dużym stopniu przez klasę polityczną, media. Ostatnio był m.in. jednym z najbliższych współpracowników prezydenta Hollanda, więc to będzie kontynuacja tej beznadziejnej prezydentury Hollanda, tych straconych dla Francji lat. Nie mam wątpliwości, że gdyby wygrał, to będzie to bardzo zła wiadomość dla Francji dlatego, że jest to człowiek nie potrafiący odpowiedzieć na najważniejsze pytania, które były przedmiotem kampanii, tj. kwestie imigracji i bezpieczeństwa – mówił dr Krzysztof Kawęcki.

Francuscy konserwatyści i socjaliści zapowiedzieli, że poprą Macrona i zaapelowali do wyborców o odrzucenie eurosceptycznego Frontu Narodowego. Sondaże wskazują, że kandydat centrum może w drugiej turze zdobyć ok. 60 proc. głosów.

Zobacz cały program:

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl