fot. archiwum Kmieciński

Dr J. Hajdasz: Rządząca większość zrobi wszystko, by skrócić kadencję prezydenta A. Dudy

Sekwencja zdarzeń przy aresztowaniu Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika jest wręcz przerażająca i nakazuje nam postawić pytanie także o bezpieczeństwo głowy państwa. Rządząca większość zrobi wszystko, by skrócić kadencję prezydenta, by doprowadzić do sytuacji, w której na okres przejściowy przejmie stery państwa marszałek Sejmu – podporządkowany premierowi, niesamodzielny i mało poważny człowiek bez wykształcenia. Wtedy możliwy będzie demontaż państwa na wszystkich obszarach – mówiła dr Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, w felietonie z cyklu „Myśląc Ojczyzna” w  Radiu Maryja.

Dr Jolanta Hajdasz w swoim felietonie poruszała kwestię aresztowania Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Stwierdziła, że zdumiewająca jest determinacja, z jaką ekipa Donalda Tuska zrobiła wszystko, by umieścić posłów w areszcie, a później w zakładach karnych. Zwróciła też uwagę na okoliczności ich aresztowania.

– Sekwencja zdarzeń jest wręcz przerażająca i nakazuje nam postawić pytanie także o bezpieczeństwo głowy państwa i o to, dlaczego rządząca koalicja i premier Donald Tusk igrają z ogniem i chcą zepchnąć Polskę i nas wszystkich w chaos wojny domowej – zaznaczyła felietonistka Radia Maryja.

Dziennikarka podkreślała przy tym, że Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik nie są przestępcami i zostali niesłusznie skazani w ramach zemsty za ujawnienie afery korupcyjnej na szczytach władzy.

– Dokładnie w ten sposób widzi to prezydent Andrzej Duda. Dlatego przed laty skorzystał z prawa łaski wobec tych osób. Ono jest bezwarunkowe, prezydent może z niego skorzystać w dowolnym momencie, bo nie określają tego żadne przepisy. Dlatego sam proces panów Wąsika i Kamińskiego, prowadzony po ułaskawieniu przez prezydenta, był bezprawny. Sposób, w jaki obecny rząd podważa kompetencje głowy państwa  sprawia, że zasadne jest stawienie tezy o przygotowaniach do przeprowadzenia w Polsce zamachu stanu – mówiła dr Jolanta Hajdasz.

W czwartek Andrzej Duda nakazał Prokuratorowi Generalnemu wszcząć postępowanie ułaskawieniowe ws. Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika. Odbywa się ono w innym trybie niż to z 2015 r., a zatem nie podważa jego mocy prawnej. [czytaj więcej]

Dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich przypomniała, że policjanci bez żadnych przeszkód weszli do Pałacu Prezydenckiego, gdzie we wtorek przebywali Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik, nawet nie okazując przy tym dokumentów, na podstawie których działali.

– Pytanie więc brzmi, kto im na to pozwolił, komu faktycznie podlegają funkcjonariusze odpowiedzialni na bezpieczeństwo głowy państwa i kto im wydaje rozkazy, które wykonują tak skrupulatnie? – zwróciła uwagę felietonistka Radia Maryja.

Dr Jolanta Hajdasz stwierdziła ponadto, że prezydent jest dla koalicji rządzącej przeszkodą w realizacji planów destabilizacji państwa polskiego.

 – Rządząca większość zrobi wszystko, by skrócić kadencję prezydenta, by doprowadzić do sytuacji, w której na okres przejściowy przejmie stery państwa marszałek Sejmu – podporządkowany premierowi, niesamodzielny i mało poważny człowiek bez wykształcenia, a więc wiedzy potrzebnej do sprawowania tego stanowiska. Wtedy możliwy będzie demontaż państwa na wszystkich obszarach. Nie muszę nawet mówić, jak bardzo niebezpieczna byłaby to sytuacja – podkreślała dziennikarka.

Dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich wskazała, że należy z najwyższą uwagą obserwować teraz wszystkie wydarzenia polityczne. Jeżeli Polska ma być krajem demokratycznym, w którym obowiązuje równość wobec prawa, to ekipa Donalda Tuska musi ponieść odpowiedzialność za swoje bezprawne działania.

– Trzeba wyrazić nasz sprzeciw i niezgodę na niszczenie wolności w naszym państwie, na wsadzanie do więzienia z powodów politycznych niewinnych osób i dewastowanie kolejnych segmentów życia publicznego przez obecny rząd – stwierdziła felietonistka Radia Maryja.

Wyrazem obywatelskiego sprzeciwu wobec działań rządu Donalda Tuska był czwartkowy Protest Wolnych Polaków przed Sejmem, w którym udział wzięła również dr Jolanta Hajdasz.

Felieton można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl