fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

Dr hab. H. Karp o sprzeciwie wobec projektu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji: Dzieje się tak dlatego, że utrwaliło się prezentowanie obcojęzycznej muzyki rozrywkowej

Dr hab. Hanna Karp, medioznawca, pozytywnie ocenia pomysł zwiększenia ilość polskiej muzyki w radiach. Zaznacza jednak, że nowe regulacje mogą się spotkać ze sprzeciwem części rozgłośni radiowych.

Dziś do marszałek Sejmu trafił projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji przygotowany przez Marka Suskiego, posła Prawa i Sprawiedliwości. Nowela zakłada m.in. że miesięcznie radia przez 50 proc. czasu przeznaczonego na program słowno-muzyczny miałyby emitować twórczość polskich artystów. Obecnie jest to 33 proc.

 

Dr hab. Hanna Karp podkreśla, że zamysł autora projektu ustawy jest dobry. Jednak – jak dodaje medioznawca – wdrożenie tych przepisów nie będzie łatwe.

– Jest duży opór przeciwko temu. Sprzeciw jest z różnych stron, czasami bardzo zaskakujących. Przede wszystkim opór stawiają stacje i podmioty medialne, które nie są tym zainteresowane. Dzieje się tak dlatego, że utrwaliło się prezentowanie obcojęzycznej muzyki rozrywkowej. Jest to najprostsza metoda zapełniania kontentu radiowego – wyjaśnia dr hab. Hanna Karp.

Dr hab. Hanna Karp wskazuje, że być może należałoby przemyśleć stworzenie kampanii informacyjnej, która przekonałaby do zwiększenia ilości polskiej muzyki w rozgłośniach radiowych.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl