fot. PAP/EPA

K. Schwab: Światowe Forum Ekonomiczne w Davos odbędzie się 22-26 maja

Organizator Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) Klaus Schwab poinformował w piątek, że szczyt w Davos odbędzie się w dniach 22-26 maja. Planowane na styczeń obrady Forum przeniesiono w grudniu na nieokreślony termin z uwagi na rosnącą liczbę zakażeń wariantem koronawirusa Omikron.

Spotkanie światowych przywódców i liderów biznesu odbywa się w szwajcarskim kurorcie od 1971 roku. W styczniu 2020 roku Światowe Forum Ekonomiczne odbyło się po tu raz 50.

„Po wirtualnych spotkaniach przez ostatnie dwa lata liderzy świata polityki, biznesu i społeczeństwa obywatelskiego muszą w końcu zebrać się znów osobiście. Musimy stworzyć atmosferę zaufania, która jest naprawdę potrzebna, aby przyspieszyć wspólne działania i stawić czoło różnym wyzwaniom, przed którymi stoimy” – napisał w oświadczeniu Schwab, założyciel WEF i jego przewodniczący.

Zapowiedział, że WEF ściśle współpracuje z rządem Szwajcarii przy monitorowaniu stanu zdrowia publicznego w tym kraju. Dodał, że Forum odbędzie się, jeśli zaistnieją warunki gwarantujące zdrowie i bezpieczeństwo jego uczestników i gospodarzy.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl