fot. pixabay.com

PK: Przekazano szpitalowi karetkę, którą przewożono nielegalnych migrantów

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach przekazała szpitalowi w Olecku (woj. warmińsko-mazurskie) karetkę, którą zabezpieczono w toku śledztwa dotyczącego nielegalnego przekraczania granicy Polski z Białorusią – poinformował Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Suwałkach. W listopadzie 2021 roku w powiecie oleckim zatrzymano karetkę pogotowia, którą dwóch Polaków przebranych w skafandry antycovidowe przewoziło osiemnastu obywateli Iraku.

„Cudzoziemcy wcześniej nielegalnie przedostali się na terytorium Polski” – zaznaczyła PK.

„Karetka wzbudziła podejrzenia funkcjonariuszy policji z Olecka, więc zatrzymali ją do kontroli. Ustalono, że karetka należała do trzeciego Polaka, który jadąc innym pojazdem pilotował jej przejazd” – przekazała PK.

Prokuratorzy wskazali, że wszyscy trzej mężczyźni, pochodzący z centralnej Polski i niezwiązani ze służbą zdrowia, zostali zatrzymani. W prokuraturze usłyszeli zarzuty, a następnie decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

Organizatorom nielegalnego przerzutu migrantów grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

„Po zweryfikowaniu kwestii właścicielskich, prokurator z Prokuratury Okręgowej w Suwałkach wydał postanowienie o nieodpłatnym przekazaniu zatrzymanej karetki na potrzeby Szpitala w Olecku. Decyzja taka była możliwa dzięki obowiązującym od 31 marca 2020 r. znowelizowanym przepisom kodeksu postępowania karnego” – dodała PK.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl