Dr A. Zięba w obronie nienarodzonych: wspólnie osiągniemy jeszcze więcej

W Polsce najmocniej buduje się cywilizację życia – powiedział dr inż. Antoni Zięba i dodał, że już osiągnęliśmy dobry stopień ochrony nienarodzonych, a wspólnie osiągniemy jeszcze więcej.

Wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia odniósł się w ten sposób do tzw. czarnych, protestów, które odbyły się wczoraj w całym kraju. Towarzyszyły im kontrmanifestacje obrońców nienarodzonych dzieci.

Środowiska feministyczne protestowały przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Uczestnicy nieśli transparenty, na których widniały napisy: „NIE dla władców macic” czy „Macica wyklęta”.

Dr inż. Antoni Zięba, odnosząc się do tych haseł, stwierdził, że dyskusja sprowadzana do wulgaryzmów świadczy o poziomie kultury i wiedzy protestujących.

Czarne jest to, co te panie w różnych swoich wystąpieniach prezentują. Nie chcę nikogo urazić, ale jest to – delikatnie mówiąc – bieda intelektualna i etyczna. Tak można najdelikatniej to wszystko określić. Jeżeli dzisiaj w 2016 r. widzę na plakatach napisy typu „moje ciało, moja sprawa”, to znaczy, że te gremia są kompromitująco niewykształcone. Dzisiaj każdy uczeń szkoły podstawowej wie, że życie człowieka zaczyna się w momencie poczęcia i dziecko poczęte jest odrębną istotą biologiczna, niezależną w swym rozwoju od matki – podkreślił dr inż. Antoni Zięba.

W odpowiedzi na tzw. czarny protest w całym kraju odbyły się kontrmanifestacje obrońców życia dzieci nienarodzonych. Księża biskupi sprawowali Msze św. w intencji „prawego sumienia i światła Ducha Świętego dla wszystkich decydujących w Polsce o prawnej ochronie życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci”.

Natomiast jutro w Parlamencie Europejskim na wniosek socjalistów odbędzie się debata o aborcji i sytuacji kobiet w Polsce. Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy, do których należą posłowie Prawa i Sprawiedliwości, chcieli wycofania z porządku obrad Parlamentu Europejskiego tego punktu. Parlament odrzucił jednak ten wniosek.

 

RIRM

drukuj