fot. PAP/Tomasz Wiktor

Dotacje dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze OSP otrzymają 25 mln zł dotacji na zakup sprzętu. Środki, które do nich trafią, będą pochodziły z rezerwy ogólnej budżetu. Będzie to pierwsza tak duża subwencja dla tego typu organizacji. Wiceszef MSWiA, Maciej Wąsik, poinformował, że decyzję w tej sprawie podjął premier Mateusz Morawiecki na wniosek Parlamentarnego Zespołu Strażaków.

Fundusze, o które wnioskowali członkowie tego zespołu, trafią do dzieci i młodzieży jeszcze w tym roku – przekazał wiceminister Maciej Wąsik.

– To pierwsza tak duża subwencja dla tego typu organizacji. Mamy w Polsce ponad 6200 młodzieżowych i dziecięcych drużyn strażackich, w których działa ponad 76 tysięcy dzieci i młodzieży. To ogromna zasługa posłów, którzy wystąpili z inicjatywą, dzięki której Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze OSP będą mogły jeszcze w tym roku przeznaczyć spore środki dla zakup sprzętu i ubioru koniecznego do działania – powiedział wiceszef resortu spraw wewnętrznych i administracji.

Środki trafią do młodzieży za pośrednictwem Państwowej Straży Pożarnej. Procedury dotyczące ich przekazania rozpoczną się w najbliższych dniach.

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze to komórki Ochotniczej Straży Pożarnej. Powołuje się je w celu zainteresowania młodzieży działalnością społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz przygotowania jej do służby w OSP.

Członkami Drużyn mogą być dziewczęta i chłopcy w wieku do 18 lat.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl