Donald Tusk stworzy nową siłę polityczną?

Czy Donald Tusk – po rozstaniu z Brukselą – stworzy nową siłę na polskiej scenie politycznej? To pytanie stawiają dzisiaj media i informują o nowym ugrupowaniu, w którego budowę ma być bezpośrednio zaangażowany przewodniczący Rady Europejskiej.

Ruch 4 Czerwca – pod taką nazwą ma funkcjonować nowa inicjatywa polityczna, za którą stoi Donald Tusk. Na razie to wciąż tylko medialne doniesienia.

– To jest ta apolityczność szefa Rady Europejskiej, która powinna być na tej funkcji reprezentowana. Jak widać, wykorzystuje tę funkcję do krajowej, bieżącej polityki, do walki politycznej z obozem rządzącym – mówi Marek Suski, szef gabinetu politycznego premiera RP.

Donald Tusk, jako przewodniczący Rady Europejskiej, nie może angażować się w wewnętrzne spory polityczne danego kraju i opowiadać się za jedną ze stron.

Według ustaleń prasy, w nowym ugrupowaniu znajdą się samorządowcy z całej Polski oraz wszystkie środowiska spoza obecnej opozycji parlamentarnej [zobacz więcej].

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl