fot. PAP/EPA

Donald Tusk kandydatem opozycji na prezydenta Polski?

Politycy Prawa i Sprawiedliwości spodziewają się, że obecny przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk będzie kandydować w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.

Wkrótce zakończy się kadencja Tuska na fotelu przewodniczącego RE. Wszystko wskazuje na to, że były premier Polski zostanie szefem Europejskiej Partii Ludowej. Na to stanowisko został wystawiony przez macierzystą partię – PO. Tusk jest postrzegany przez większość polityków tej formacji jako faworyt w wyborach prezydenckich. Wymieniana jest także obecna wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Donald Tusk nie daje jednak o sobie zapomnieć. Były premier zapowiedział wydanie książki. W ocenie polityków PiS-u, jest to wstępna zapowiedź kandydowania.

Na antenie TV Trwam był pytany o to wiceprezes PiS-u Antoni Macierewicz.

Myślę, że bardzo poważnie trzeba brać kandydaturę Donalda Tuska. Sądzę, że tak będzie. Zapewne przez jakiś czas przewodniczący RE będzie się wymigiwał od odpowiedzi na pytanie dotyczące ostatecznego rozstrzygnięcia bądź też powiedzenia, jak jest naprawdę. Sądzę jednak, że w ostateczności ta kandydatura zostanie prze Koalicję Obywatelską przedstawiona – wskazał Antoni Macierewicz.

Przedstawiciele PiS-u zapowiadają, że ich kandydatem będzie obecny prezydent Andrzej Duda. Pytany niedawno na naszej antenie o to, czy będzie ubiegał się o reelekcję, przyznał, że nie wyobraża sobie siebie na emeryturze.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl