fot. twitter.com/KAS_GOV_PL

Dolnośląskie: Zatrzymano transporty 36 ton nielegalnych odpadów

Dwa transporty nielegalnych odpadów o łącznej wadze 36 ton zatrzymali na autostradzie A4 funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej.

„Nielegalne transporty odpadów zostały wykryte przez KAS podczas rutynowej kontroli ciężarówek na autostradzie A4” – poinformowała w poniedziałek rzecznik Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu, Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek.

Odpady transportowano z zagranicy.

W jednym z transportów znajdowało się 26 ton piasku szklanego. W drugim zaś 12 ton ziemi pochodzenia budowlanego. Odbiorcy towaru nie posiadali m.in. wymaganego zezwolenia na przetwarzanie odpadów, a jeden z przewoźników licencji transportowej.

Przewoźnikom grozi kara w wysokości kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych, a odbiory towaru do 500 tys. złotych.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl