fot. twitter.com

Dolnośląskie: Otwarto obwodnicę Bolkowa

Niemal osiem kilometrów liczy udostępniona dziś kierowcom obwodnica Bolkowa w ciągu dróg krajowych nr 5 i 3, tuż przy drodze ekspresowej S3.

Inwestycję o wartości blisko 95 mln zł udało się zrealizować cztery miesiące przed terminem kontraktowym.

W uroczystości otwarcia nowej drogi wzięli dziś udział marszałek Sejmu Elżbieta Witek i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Jadąc do Bolkowa widać, jak bardzo „na lepsze” zmienia się krajobraz drogowy kraju – powiedziała marszałek Elżbieta Witek.

– To są drogi nie tylko piękne, ale przede wszystkim bezpieczne; szybsze połączenia przyczyniające się do szybszego rozwoju gospodarczego kraju. Chciałam bardzo serdecznie podziękować, bo to jest dla nas niezmiernie ważny dzień, bardzo ważna inwestycja. Co najważniejsze, oddana do publicznego użytku na kilka miesięcy przed planowanym terminem – podkreśliła Elżbieta Witek.

Z kolei minister infrastruktury Andrzej Adamczyk wskazał, że ta inwestycja potwierdza, iż „rząd PiS dotrzymuje słowa nie tylko w sferze socjalnej, ale również w sferze bezpieczeństwa na polskich drogach”.

– Jeszcze przed dziesięcioma laty wzdychaliśmy, że u naszych sąsiadów są lepsze, nowoczesne, bezpieczne drogi, na których nie ma w wielu miejscach zatorów. Dzisiaj to Polska jest liderem w regionie, jeżeli chodzi o ilość oddawanych do użytkowania nowoczesnych dróg odpowiadających potrzebom komunikacyjnym XXI wieku. Taką drogą jest obwodnica Bolkowa i taką drogą jest budowana tutaj w sąsiedztwie droga ekspresowa S3, która w 2023 roku pozwoli nam powiedzieć dumnie: „mamy jedną z najnowocześniejszych w Europie dróg szybkiego ruchu” – zaznaczył Andrzej Adamczyk. 

W ciągu obwodnicy Bolkowa powstały m.in. trzy estakady o łącznej długości 800 metrów i trzy wiadukty drogowe. Inwestycja została dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego kwotą ponad 66 mln zł.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl