fot. PAP/Aleksander Koźmiński

Dolnośląskie: Protest pracowników kopalni Turów na trasie transgranicznej

We wtorek na drodze transgranicznej pomiędzy Czechami i Niemcami odbył się kilkugodzinny protest pracowników kopani i elektrowni Turów. Kilkadziesiąt oflagowanych samochodów jeździło pomiędzy dwoma rondami, spowalniając ruch na tej tranzytowej trasie.

Po godz. 14.00 w miejscowości Sieniawka na transie transgranicznej łączącej dwie strony granicy Polski z Czechami i Niemcami odbył się protest pracowników kopalni i elektrowni Turów. Kilkadziesiąt oflagowanych pojazdów poruszało się w wolnym tempie pomiędzy dwoma rondami, spowalniając ruch tranzytowy ciężarówek i aut osobowych. Auta mają flagi Polski, kopalni Turów i plakaty z napisem „Ręce precz od Turowa”.

Andrzej Staszewski ze związku zawodowego pracowników elektrowni Turów powiedział, że to drugi protest pracowników, a w środę będą oni ponownie protestować – tym razem przed przedstawicielstwem Komisji Europejskiej we Wrocławiu.

„Spontanicznie na tej drodze protestowaliśmy już w piątek, zaraz po informacji o decyzji TSUE. Dzisiejszy protest jest już większy i zaplanowany. Natomiast jutro pojawimy się, także z workami węgla brunatnego pod siedzibą Komisji Europejskiej we Wrocławiu. Tam też chcemy zaprotestować przeciwko próbie zamknięcia naszej kopalni” – powiedział związkowiec.

PAP/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl