Dolnośląskie: 8 osób z zarzutami ws. produkcji i sprzedaży metamfetaminy

Zarzuty dotyczące m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, produkcji oraz sprzedaży narkotyków postawiła dolnośląska prokuratura ośmiu osobom zatrzymanym przez funkcjonariuszy CBŚP, KAS-u i SG. Grupa miała wprowadzić do obrotu 10 kg narkotyków o szacunkowej wartości 1 mln zł.

Jak podała w czwartek w komunikacie Prokuratura Krajowa, grupa przestępcza zajmująca się produkcją i sprzedażą metamfetaminy działała od 2015 r. do lutego 2018 r. Narkotyki były produkowane w okolicach Bogatyni, a rozprowadzano je na terenie województw: dolnośląskiego i lubuskiego oraz na terenie Niemiec.

Według śledczych, grupa wprowadziła do obrotu nie mniej niż 10 kg narkotyków o szacunkowej wartości 1 mln zł.

Jak podała prokuratura, do pierwszych zatrzymań doszło w listopadzie 2017 roku – zatrzymano wówczas 11 osób.

Kolejnych osiem osób zatrzymano 26 czerwca.

„Kilkudziesięciu funkcjonariuszy CBŚP, KAS-u i SG jednocześnie weszło do kilkunastu domów przeszukując je. W jednym z nich znajdowała się linia technologiczna do produkcji metamfetaminy. Zabezpieczono również niewielkie ilości gotowej metamfetaminy, 10 litrów płynnej efedryny i inne prekursory niezbędne do produkcji narkotyku” – przekazała prokuratura.

Prokurator Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej postawił im zarzuty dotyczące m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym dwóm osobom kierowanie tą grupą, a także produkcji narkotyków oraz uczestnictwa w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych.

PAP/RIRM

drukuj